Овај догађај организовало је Министарство просвете, науке и технолошког развоја уз подршку Републичког секретаријата за јавне политике, Министартва привреде, Привредне коморе Србије, Научно- технолошког парка Београд и Заједничког истраживачког центра Европске комисије (Joint Research Center).
Присутнима су се обратили проф. др Виктор Недовић, државни секретар у Министарству просвете, науке и технолошког развоја; др Владимир Шуха, генерални директор Заједничког истраживачког центра Европске комисије; Бојана Тошић, директорка Републичког секретаријата за јавне политике; Катарина Обрадовић Јовановић, помоћник министра у Министарству привреде; Михаило Весовић, саветник председника Привредне коморе Србије и др Јелена Беговић, директорка Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство.
Догађају су писуствовали високи представници Владе Републике Србије, Европске комисије, пословне и академске заједнице.
Истакнуто је да је Стратегија истраживања и иновација за паметне специјализације (РИС3) приступ који комбинује индустријске, образовне и иновационе политике како би земље или региони идентификовали и изабрали ограничен број приоритетних области за инвестирање засновано на знању, са фокусом на сопствене снаге и компаративне предности.
Представљен је ток процеса, као и први резултати квантитативне и квалитативне анализе спроведене у циљу израде Стратегије паметне специјализације Републике Србије.
Сви присутни су се сложили да је од изузетног значаја, како у току израде, тако и касније у имплементацији ове стратегије, успостављање боље сарадње између науке и привреде, како би се препознале области где Република Србија има критичну масу знања, капацитета и компетенција и у којима постоји иновациони потенцијал за позиционирање на глобалним тржиштима.
Овом приликом најављен је и низ радионица које ће се одржати у наредном периоду, како би се развијао јавноприватни дијалог који ће допринети квалитету будућих мера јавне политике.