У просторијама РСЈП, 1. и 2. децембра 2022. године одржана је друга по реду радионица “Design Thinking методологија као алат за решавање изазова у креирању јавних политика“. Поред домаћина на радионици су учествовали и представници Министарства културе, Народног музеја Србије, Музеја Југославије, Музеја Николе Тесле, Музеја Града Београда, Галерије Матице Српске у Новом Саду и Народног музеја Лесковца.
У намери да унапреди ефикасност јавне управе, Републички секретаријат за јавне политике је, захваљујући подршци Немачке развојне сарадње коју имплементира ГИЗ и у сарадњи са Design Thinking Academy (ДТА), креирао обуку о принципима и основним елементима метода дизајнерског размишљања улози корисника као партнера у креирању услуга и јавних политика.Циљ је осмишљавање идејног решења за редизајн конкретне јавне услуге из надлежности министарства, чија ће примена бити тестирана. Учесници су са циљем подизања знања о значају креативног решавања проблема у контексту јавне управе имали прилику да се упознају са наведеном темом кроз различите примере из праксе.
Током радионица успостављена је сарадња са установама културе у надлежности Министарства културе, које ће у наредним итерацијама учествовати у креирању крајњег решења услуга намењених крајним корисницима.
У складу са мисијом, Група за иновације у јавним политикама наставља да промовише примену иновативних приступа у креирању јавних политика, по узору на најразвијене државне управе у свету. РСЈП је оснивањем Групе за иновације у јавним политикама постао прва владина организација на Балкану која је усвојила иновативни приступ у свом раду и сарадњи са заинтересованим странама.